A felmérés szerint a kampányidőszak sem hozott változást az ellenzéki erők támogatottságában, a Fidesz-KDNP népszerűsége töretlen. Ha most vasárnap lennének a választások, a teljes népesség 37 százaléka voksolna a kormánypártokra. A Demokratikus Koalíció és a Momentum Mozgalom bázisa mindössze 8-8 százalék, míg a Jobbik támogatottsága 6 százalék. Az MSZP nem tudta kiheverni az európai parlamenti választásokon elszenvedett kudarcot, jelenleg 5 százalékon áll. Ebben a szegmensben az LMP-re és a Mi Hazánk Mozgalomra 2, más létező pártokra pedig a megkérdezettek 3 százaléka voksolna. A bizonytalanok aránya 29 százalék.

 
Hasonló képet láthatunk a biztos szavazó pártválasztók körében is. Továbbra is jelentős a szakadék a kormánypártok és a baloldal támogatottsága között: a FideszKDNP ebben a közegben 54 százalékon áll. Gyurcsány Ferenc a májusi európai parlamenti voksolás óta magabiztosan uralja az ellenzéki térfelet, a Demokratikus Koalíciót a biztos szavazók 11 százaléka támogatja. Az átrendeződő baloldal nyertesei közé tartozik még a Momentum Mozgalom, amely ebben a közegben 10 százalékon áll, az MSZP és a Jobbik viszont továbbra sem tudott kimozdulni a holtpontról: az előbbi 7, az utóbbi 8 százalékos támogatottsággal rendelkezik. Továbbra is a bejutási küszöb alatt áll az LMP és a Mi Hazánk Mozgalom: a biztos szavazó pártválasztók 3-3 százaléka szavazna e pártokra. Más létező pártok ebben a szegmensben 4 százalékon állnak. 
 
 

Módszertan: A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatást végzett 2019. szeptember 23-25-én, amelynek során 1000 véletlenszerűen kiválasztott felnőtt korú személyt kérdezett meg CATI-módszerrel. Az elemzésben közölt adatok legfeljebb plusz-mínusz 3,2 százalékponttal térhetnek el a mintavételből fakadóan attól az eredménytől, amit az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése eredményezett volna.