GAZDASÁGKUTATÓ, MAKROGAZDASÁGI KUTATÓCSOPORT: KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. Makrogazdasági Kutatócsoportja közgazdasági elemző munkatársat keres.

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. makrogazdasági kutatócsoportja az elemzői munka iránt érdeklődő munkatársakat keres közgazdasági elemző munkakörbe.

Elsődleges feladatok:

  • nemzetközi és hazai gazdasági folyamatok elemzése;
  • gazdasági változások elemzése, értékelése, hatástanulmányok készítése;
  • vállalati finanszírozással és más üzleti témákkal kapcsolatos elemzések készítése;
  • ágazati elemzések, piacfeltáró kutatások készítése;
  • ökonometriai feladatok ellátása, adatbázis-kezelés;
  • tájékoztatók, prezentációk készítése.

Elvárások:

  • felsőfokú közgazdasági végzettség (preferáltan pénzügy vagy közgazdasági elemző);
  • kutatói érdeklődés;
  • legalább középszintű szakmai angol nyelvtudás;
  • erős statisztikai, módszertani ismeretek;
  • önálló, megbízható, rugalmas munkavégzés;
  • magabiztos íráskészség.

Előnyt jelent:

  • az államháztartási vagy makrogazdasági folyamatok elemzésében szerzett jártasság;
  • statisztikai programcsomagok használatában szerzett gyakorlati tudás;
  • ágazatok elemzésében szerzett jártasság;

Amit kínálunk:

  • versenyképes fizetés;
  • szakmai fejlődési lehetőség;
  • dinamikus csapat.

Munkavégzés helye: Budapest, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. III. kerületi irodája.

A jelentkezőktől az alábbiakat kérjük:

  • magyar nyelvű, fényképes önéletrajz és rövid motivációs levél;
  • egy két-négy oldalas, magyar nyelvű, saját készítésű elemzés az alábbi témák valamelyikében:
    • Nemzetközi konjunktúra a 2008-as válság után;
    • A magyar államháztartási hiány alakulása az elmúlt évtizedben.

Jelentkezni e-mailben lehet a fentiek csatolásával a regos@szazadveg.hu címen.