3T-múltkutató

A 3T Múltkutató Intézet átfogó missziója, hogy a közelmúlt, főként a 20. század második felének témáit kutassa, olyan területekre összpontosítva, amelyek a mai napig hatással vannak társadalmunkra, politikai és gazdasági viszonyainkra, valamint a jövőnket meghatározó folyamatokra.

Célunk, hogy feltárjuk a múlt kevéssé ismert és gyakran elhallgatott, ám annál meghatározóbb eseményeit, struktúráit és szereplőit, arra is fókuszálva, hogy a bűnök és traumák transzgenerációs hatását is megvizsgáljuk.

Rólunk

A 3T Múltkutató Intézet előszeretettel alkalmaz interdiszciplináris megközelítést, amelynek során a történelem, a szociológia, a politológia és a kultúra területéről származó tanulmányok elemzésével végezzük kutatásainkat.

Célunk, hogy kutatásaink eredményeit a tudományos és széles közönség is hasznosíthassa, és aktívan hozzájáruljunk a társadalmi emlékezet élénkítéséhez, valamint a múlt megértéséből fakadó tanulságok levonásához.

igazgató

Mező Gábor kutató-újságíró, magyar-kommunikáció szakos bölcsész, aki tíz éve hazánk történelmével, illetve a kommunizmus, a rendszerváltoztatás kevéssé ismert történeteivel foglalkozik, számtalan cikket, kutatást, tanulmányt publikált. Több könyv, illetve dokumentum-film írója. 

Kutatásaink az alábbi területekre fókuszálnak

A kommunizmus története

  • az „Aczél-korszak” és az államszocializmus különböző aspektusainak feltárása;
  • a „három T” (Tiltott, Tűrt és Támogatott ) néven elnevezett rendszer működésének feltárása, hatása a művészetekre, irodalomra, újságírásra, társadalomra;
  • tabuk és elhallgatott események vizsgálata a kommunista időszakban.

Privatizáció

  • a magyarországi privatizáció történetének vizsgálata;
  • az energiaipar privatizációjának folyamata és hatásai a gazdaságra és a geopolitikai viszonyokra;
  • a privatizációt irányító gazdasági és politikai hálózat, hálózatok feltárása, tudományos igényű bemutatása.

Rendszerváltoztatás/Rendszerváltás

  • a rendszerváltás idején megjelenő különböző politikai formációk története és azok hatása a társadalmi és politikai átmenetre;
  • a nyugati, illetve amerikai befolyás vizsgálata;
  • a radikális rendszerváltás híveinek, például Krassó Györgynek a bemutatása, illetve az általa vezetett „ellen-hírszolgálat” archívumának kutatása;
  • a nyolcvanas évek ellenállóinak története.

Csehszlovákiai magyarság

  • a csehszlovákiai magyarság története és identitásmegőrzési küzdelmei;
  • a hit, kereszténység és vallás szerepe az identitás megőrzésében a kisebbségek köré

Add Your Heading Text Here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

szv riport 2024 b1 scaled

Adatalapú, ugyanakkor közérthető elemzések Magyarország legfontosabb kihívásairól!

Vásárolja meg webshopunkban most kedvezményesen!

Frissítettük feltételeinket