Az aktuális eredmények szerint az uniós és brit polgárok közel kétharmada (64 százaléka) érzi úgy, hogy inkább rossz irányba mennek a dolgok az országában, míg 29 százalékuk pozitívan értékeli a dolgok jelenlegi menetét. Ehhez hasonló képet láthatunk a gazdasági konjunktúraérzet vonatkozásában. Az uniós és brit válaszadók döntő többsége (56 százaléka) azzal számol, hogy a következő egy-két évben a saját országának gazdasági helyzete romlani fog. A jövő generációk kilátásaival kapcsolatban ugyancsak számottevően nagyobb a borúlátók (49 százalék), mint a stagnálásra számítók (23 százalék) és az optimisták (20 százalék) hányada.
A kutatás alapján egyértelműen kijelenthető, hogy 2022-ben Európa lakossága kimagaslóan a gazdasági problémákat tekinti a legnagyobb kihívásnak. Arra a kérdésre, hogy a megkérdezettek szerint mi a legfontosabb probléma, mellyel az országuknak szembe kell néznie, az uniós válaszadók közel háromnegyede (72 százaléka) a gazdasági nehézségeket jelölte meg, míg 7 százalékuk az orosz–ukrán fegyveres konfliktussal összefüggő biztonsági kockázatokban látja a legnagyobb kihívást.
A politikai attitűdök tekintetében kiegyenlítettséget láthatunk az Európai Unió lakossága körében. Az uniós polgárok – önbesorolásuk alapján – közel azonos arányban tekintenek magukra jobboldaliként (29 százalék), mint baloldaliként (27 százalék). Középen állóként az uniós válaszadók 29 százaléka definiálta magát. A felmérés feltárta azt is, hogy az európaiak milyen értékek és közéleti célkitűzések képviseletét társítják a konzervatív, illetve liberális világnézetű emberekhez. Megállapítható, hogy az európai közvélemény szerint a liberálisokra leginkább a szexuális kisebbségek, a nemek közötti egyenlőség, továbbá a kulturális sokszínűség támogatása a jellemző, míg konzervatívként főként azokra tekintenek az európaiak, akik számára fontos a hagyományok megőrzése, a bevándorlás szigorú szabályozása és a társadalmi életet szabályozó szigorú törvények alkalmazása.