A konferencia célja a jogi és irodalmi szövegek retorikájának, valamint a politikai közösségformálásban betöltött szerepük feltárása volt. Az előadások során különféle témákat érintettek, mint például a közigazgatás és szépirodalom kapcsolata, a „Law and Literature” mozgalom jogelméleti megközelítései, valamint irodalmi művek jogi és politikai értelmezései.
Az előadók között szerepelt Rixer Ádám, a Károli Gáspár Református Egyetem Közigazgatási Jogi Tanszékének tanszékvezetője, Tóth J. Zoltán, a Károli Gáspár Református Egyetem Jogelméleti Tanszékének tanszékvezetője, Molnár Attila Károly, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Molnár Tamás Kutatóintézet vezetője, H. Szilágyi István, Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogbölcseleti Tanszékének egyetemi tanára, Tóth Miklós Bálint, a Mathias Corvinus Collegium Társadalom- és Történelemtudományi Iskola kutatója, Horváth Péter, a Kertész Imre Intézet irodalomtörténésze, Lisztóczki Péter, a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány Politikai gondolkodás Kutatóintézetének eszmetörténésze és Falusi Márton, a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány Politikai gondolkodás Kutatóintézetének kutatója, akik különböző aspektusokból közelítették meg a jog és irodalom kapcsolatát. Az esemény zárásaként kötetlen beszélgetésre került sor, amely lehetőséget biztosított a résztvevők számára a témák mélyebb megvitatására.
A konferencia folytatása annak a sorozatnak, amely a jog és irodalom közötti párbeszédet hivatott elősegíteni a magyar felsőoktatásban és a tudományos életben