Májusban a 15–74 éves foglalkoztatottak háromhavi átlagos létszáma 4 millió 746 ezer fő volt, ami 18 ezer fővel több, mint az előző év azonos időszakában mért adat. A korcsoport foglalkoztatási rátája 65,1 százalék, ami 0,4 százalékpontos emelkedést jelent az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A 15–74 éves népesség körében a munkanélküliek száma 209,9 ezer fő volt, a munkanélküliségi ráta pedig 4,2 százalékon alakult. Az előző év azonos időszakhoz viszonyítva a munkanélküliek száma 12,0 ezer fővel, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal emelkedett.

Az egyes korcsoportok foglalkoztatási trendjei az elmúlt hónaphoz képest kismértékben változtak. A május–júliusi időszakban csak a 25–54 éves korosztály foglalkoztatása növekedett, 4,9 ezer fővel, a munkanélküliek száma pedig jelentősen, 8,2 ezer fővel lett kevesebb. Ugyanezen az időtávon az 55–74 éves korosztályban minimálisan, 2,9 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliek száma pedig 100 fővel lett kevesebb. A 15­–24 éves korosztályban a foglalkoztatottak száma 700 fővel esett vissza, míg a munkanélküliek száma 5,8 ezer fővel emelkedett.

A legfrissebb adatok alapján a munkaerőpiaci folyamatok vegyes képet mutatnak: a 25–54 éves korosztályban növekedett a foglalkoztatottság, miközben a munkanélküliek száma jelentősen csökkent. Az 55–74 éves korosztályban kismértékű csökkenés volt tapasztalható mind a foglalkoztatottak, mind a munkanélküliek számában. Ezzel szemben a 15–24 éves korosztályban visszaesett a foglalkoztatottság és számottevően nőtt a munkanélküliek száma. Összességében elmondható, hogy a munkaerőpiacon kisebb mértékű átrendeződések történtek, de a munkanélküliség enyhe emelkedése továbbra is megfigyelhető. Ez a jelenség elsősorban a munkaerőpiacra újonnan belépők számának növekedésével magyarázható.